Kérhetnék segítséget ezekben a másodfokú egyenletekben?


Nagyon megköszönném, ha valaki venné a fáradságot és lépésről lépésre leírná a megoldás menetét.


Íme a két egyenlet:


[link]



Köszönöm!



2015. okt. 1. 14:21
 1/6 acelsziv ***** válasza:
először kezeld őket egyenletként és szüntesd meg a törteket. Aztán hozd a megoldóképletre amit bizonyára te is tudsz. (ax2+bx+c)
2015. okt. 1. 15:37
 2/6 anonim ***** válasza:

Legelőször tegyél kikötéseket: a törtek nevezője nem lehet 0


1. x != 0 és x != 30


2. x != 0 és x != 1,3

2015. okt. 1. 15:55
 3/6 A kérdező kommentje:

Épp a törtek megszüntetésével van a problémám főleg,

de köszi azért.

2015. okt. 1. 16:14
 4/6 acelsziv ***** válasza:
ne szivass már általános iskola 6-7. osztályos témáról beszélünk. Akkor sürgősen menj vissza ahhoz a témához, mert ott van valami gond. Tisztázd le, mielőtt nekilátsz ennek a feladatnak
2015. okt. 1. 16:19
 5/6 anonim ***** válasza:

Legegyszerűbben:

Beszorzol egyesével a nevezőkkel.


5 * 12 / x^2 = 25 * 12 / (30 - x)^2


Először osszunk le 5-tel, majd 12-vel:

12 / x^2 = 5 * 12 / (30 - x)^2

1 / x^2 = 5 / (30 - x)^2


Most szorozzunk be x^2-tel:

1 = 5 * x^2 / (30 - x)^2


Végül szorozzunk be (30 - x)^2-tel:

(30 - x)^2 = 5 * x^2


(a - b)^2 = a^2 - 2ab + b^2 nevezetes azonosság:


900 - 60x + x^2 = 5x^2


Redukáljuk 0-ra bal oldalt:

0 = 4x^2 + 60x - 900


Osszunk le 4-gyel:

0 = x^2 + 15x - 225

x^2 + 15x - 225 = 0


Ez egy másodfokú egyenlet. Oldd meg a megoldóképlet segítségével!


Az eredményeket először vesd össze a kikötésekkel (#2).

Ha azoknak megfelelnek, akkor helyettesítsd vissza az eredeti egyenletbe őket.

Ha azoknak is megfelelnek, akkor kész vagy.

2015. okt. 1. 16:51
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm !
2015. okt. 1. 17:10