a) x^2+7X=0

b) 2x+8x^2=0

c) 3x^2+6x=0

d) 25x^2+5x=0

Na ugye mindegyiknél kettő megoldásnak kell lennie, amit úgy jelölünk a feladatsorok végén, hogy x1= stb.

Valaki el tudná nekem ezt magyarázni? Semmit sem értek belőle.



2015. szept. 30. 20:24
 1/1 anonim ***** válasza:

a)

x^2 + 7x = 0

x * (x + 7) = 0


Tehát kiemeltem x-et.


Egyszorzat akkor és csak is akkor 0, ha valamelyik tényezője 0.


Tehát x = 0 VAGY x + 7 = 0.

x1 = 0

x2 = -7


b)

2x + 8x^2 = 0


Egyszerűsítek 2-vel:

x + 4x^2 = 0


Kiemelek x-et:

x * (1 + 4x) = 0


Egyszorzat akkor és csak is akkor 0, ha valamelyik tényezője 0.


Tehát x = 0 VAGY 1 + 4x = 0.

x1 = 0

x2 = -1/4


A c) és d) feladatot ezekhez hasonlóan próbáld megoldani.

2015. okt. 1. 09:49