Már nagyon sokféle képen próbálkoztam, de sehogy sem jön, mi az általános segítség az ilyen feladatok megoldásánál!?2015. febr. 28. 19:50
1/3 anonim válasza:
Egy nehezebb feladat megoldásából megértheted:
2/3 anonim válasza:
Az ilyen feladatokat mindig négyzetre emeléssel kell kezdeni, mert azzal "kiütöd" a gyököt.
Ha ezt megteszed, akkor lesz:
(6-2x)+(4x-3)= 9 ezután felbontod a zárójelet és összevonsz:
3+2x=9 majd
2x= 6
x= 3
Végül Leellenőrzöd, és rájössz hogy jó a megoldás :)
3/3 anonim válasza:
A második válaszban súlyos hiba van! (a+b)^2 a baloldalon!! Véletlen, hogy jó az eredmény.(6-2x=0 éppen!)