Már nagyon sokféle képen próbálkoztam, de sehogy sem jön, mi az általános segítség az ilyen feladatok megoldásánál!?

2015. febr. 28. 19:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy nehezebb feladat megoldásából megértheted:

[link]

2015. febr. 28. 20:02
 2/3 anonim válasza:

Az ilyen feladatokat mindig négyzetre emeléssel kell kezdeni, mert azzal "kiütöd" a gyököt.

Ha ezt megteszed, akkor lesz:

(6-2x)+(4x-3)= 9 ezután felbontod a zárójelet és összevonsz:

3+2x=9 majd

2x= 6

x= 3


Végül Leellenőrzöd, és rájössz hogy jó a megoldás :)

2015. febr. 28. 20:02
 3/3 anonim ***** válasza:
A második válaszban súlyos hiba van! (a+b)^2 a baloldalon!! Véletlen, hogy jó az eredmény.(6-2x=0 éppen!)
2015. febr. 28. 20:05