Vizsgáljuk meg, hogy az (1;2) (-3;1) (6;3) (-7;4) és az x^2=12 parabola külső vagy belső pontjai-e?

Hogy tudom megállapítani? :)

2018. aug. 1. 16:44
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Kivonsz 12-t, így kapod a (x^2) - 12 -t

ezt be Ctrl C-zed google-be, vagy ábrázolod magadnak (ábrázolod az x^2-et, majd le tolod 12-vel)


Utána bejelölgeted a pontokat a koordináta rendszerben (a bal oldal az x koordináta, a jobb oldali az y)


Az, hogy belső vagy külső fogalmam sincs, hogy mi. A belső talán ami a parabolán van rajta, a külső meg ami nincs?

2018. aug. 1. 17:55
 2/5 anonim ***** válasza:

Hibás a kiírás. A "feltételezett" feladat megoldása:

[link]

(utolsó feladat)

2018. aug. 1. 18:23
 3/5 A kérdező kommentje:

Bocsi, elírtam :/


1/12 volt igen :)

2018. aug. 2. 09:24
 4/5 A kérdező kommentje:
12y* na
2018. aug. 2. 09:24
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem túlbonyolítás belekeverni a fókuszpontot meg a vezéregyenest.


y = 1/12*x^2 a parabola egyenlete.


P(1;2) pontnál nézzük meg a parabola y értékét x=1 pontban.

y = 1/12*1 = 1/12

Mivel Py>y, ezért a kijelölt pont a parabola fölött van, vagyis a parobla által meghatározott síkrész belső pontja.


Ugyanezt az egyszerű számolás csináljuk meg a másik 3 pontra is. Py és y relációja megmutatja, hogy a parabola alatt, felett netalán rajta van-e a P pont.

2018. aug. 2. 12:16