Segítség kéne ebben a fizika háziban amin elég sok múlik. Van itt olyan aki tud segíteni?


Adatok:

m=800t tömegű vasút v=20m/s-mal megy amikor leveszik a gőzt.


Súrlódási együttható: 0.05


Kérdések: a) Mekkora munkát végez a súrlódás?

b) Mekkora úton mekkora idő alatt áll meg?


Válaszokat előre is köszi!



2018. jún. 11. 22:45
 1/6 anonim ***** válasza:

a/ Pongyola a kérdés, de gondolom a teljes megállásig való munkavégzés a kérdés, ez 0.5mv^2, ránézésre látjuk.


b/ A munkatételt felhasználva szintén ránézésre látjuk, hogy s=v^2/(2*mu*g) az eredmény.


Remélem világos a megoldásom.

2018. jún. 11. 23:01
 2/6 A kérdező kommentje:
És mennyi idő alatt áll meg?
2018. jún. 12. 09:36
 3/6 anonim ***** válasza:

Miután leveszik agőzt már csak a súrlódás hat rá.


F = nű*m*g

m*a = nű*m*g

a = nű*g


Ez lesz a lassulás.


Két képletet kell minden egyenletesen gyorsuló vagy lassuló mozgásnál használni:

v = v0 + a*t

s = v0*t + a/2*t^2


Mivel megállásig megy, ezért v=0 és mivel lassul, ezért a-t negatívként írjuk be:

0 = v0-a*t

a*t = v0

t = v0/a


A megtett út a másik képletben van.

Ha kiszámoltad a t-t, akkor beleírod az összes adatot és kijön az s.

(Az s-t tudom máshogy is ki lehet számolni, de ezt a módot könnyű megjegyezni és mindig működik.)

2018. jún. 12. 10:29
 4/6 anonim ***** válasza:
bástya, az nem nű, hanem mű :D
2018. jún. 12. 13:08
 5/6 anonim ***** válasza:
A kritikád jogos. Kénytelen vagyok elismerni :)
2018. jún. 12. 13:15
 6/6 A kérdező kommentje:
Siker. Köszi, ment neked a like, de törölni fogom a postot, nem hagyunk hátra nyomokat.
2018. jún. 14. 17:23