Fizika háziban segítség kellene! SOS Hogyan kell megoldani?


1. Az izzólámpán olvasható 100W, 220V. Szám. ki:

a) A 30 nap alatt elhasznált energiát, ha naponta 6 órát világít

b) Az elfogyasztott energia árát (elég ha elmondjátok hogyan kell kiszámítani mivel lejben kellene)

c) Ez alatt az idő alatt az izzón áthaladó töltések számát


2.Egy lakásban található: 4db 20W-os fénycső, 5db 40W-os, 5db 60W-os, 4db 75W-os izzólámpa.

a) Mekkora a felvett teljesítmény, ha egyidejűleg világítanak?

b) Mekkora a havi energiafogyasztás (30 nap), ha napi 4-4 órát világítanak?

c) A mondern világítóberendezések ugyanakkora fényteljesítmény mellett, de 6x kevesebb teljesíményt ígényelnek. Mekkora lenne a havi megtakarított energia az izzólámpák modern berendezésekkel való helyettesítésekor?


Remélem tudtok segíteni:)) Köszönöm előre is:D



2018. febr. 28. 18:15
 1/2 anonim ***** válasza:

1. a)

W = P * t = 100 W * (30 * 6 * 3600) s = 100 W * 648000 s = 64 800 000 J = 64,8 MJ


b) A villamos energiát kWh-ban szokták számolni.

P = 100 W = 0,1 kW

t = 180 h

W = 18 kWh


c) U = W / Q

==> Q = W / U = 64 800 000 J / 220 V = 294 545,5 C

2018. febr. 28. 18:43
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Sokat segítettél:)
2018. febr. 28. 18:54