Tudnátok segíteni fizika háziban?


Négy darab egyenként 10 kg tömegű zsákot kell 10 méter magasra felvinni. Mennyi munkát végzünk, ha

a.) egyenként

b.) egyszerre

c.) kétszer fordulva

visszük fel a zsákokat?


Úgy gondolom, az F=m*a és W=F*s képleteket kellene használnom a feladat megoldásához, de nem vagyok benne biztos.

Köszönöm!



2018. ápr. 21. 15:27
 1/1 Minekvan ***** válasza:

Az összmunka mennyisége egyenlő lesz a zsákok helyzeti energiájával 10m magasságban. Mindegy hogy egyszerre, vagy zsákonként van hordva. Wh=m*g*h*n*f, n=darabszám, f=forduló

a)W1=10*10*10*1*4=4000J

b)W4=10*10*10*4*1=4000J

c)W2=10*10*10*2*2=4000J

2018. ápr. 21. 22:46