Szóval a feladat,Számtani sorozat: a2+a4+a6=36 a2xa3=54 Számítsuk ki a sorozat első tagját és különbségét. Elég hülyén írtam le az egészet,de aki ennek ellenére is tudna segíteni nekem,annak nagyon megköszönném.:)2010. jún. 15. 18:26
1/6 anonim 



válasza:





az a 3.
Józan paraszti ésszel ki lehet számolni.
2/6 anonim válasza:
Hááát drágaságom old meg egyedül nem csinálunk helyetted házi feladatot!:)
Amúgy nem tudom mert majdnem meghúztak ebből a szarból!XD
3/6 A kérdező kommentje:
Hát akkor miről beszélünk,ha te is majdnem megbuktál?:D Egyébként én is majdnem,úgyhogy épp ezért tettem fel a kérdést,mert nem értettem és,ha jól tudom ezért van ez az oldal,hogy megkérdezzük,amit nem értünk.
2010. jún. 15. 19:06
4/6 anonim 



válasza:





A negyedik tagot felírod úgy, hogy a2+d, a harmadikat pedig a2+2d, és a többit is, utána lesz két egyenleted, két ismeretlennel, és megoldod.
5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm...
2010. jún. 15. 19:38
6/6 anonim 



válasza:





Egy tipp a hasonló feladatok megoldásához.
Ha három, egymástól egyenlő távolságú tag szerepel a feladatban, célszerű a középsőből kiindulni.
Az a2 + a4 + a6 = 36 feltétel így is írható:
(a4-2d) + a4 + (a4+2d) = 36
Összeadás után csak egy ismeretlen marad, vagyis
3*a4 = 36
a4 = 12
Ez akár fejben is kiszámolható.
A második feltételnél már az a4 értékét lehet használni:
a2*a3 = 54
(12-2d)(12-d)=54
A továbbiakat már rád bízom. :-)
(Ellenőrzéshez: a1=3; d=3)
DeeDee
*******