Hogy kell megoldani ezt a matek példát?

Szóval a feladat,Számtani sorozat: a2+a4+a6=36 a2xa3=54 Számítsuk ki a sorozat első tagját és különbségét. Elég hülyén írtam le az egészet,de aki ennek ellenére is tudna segíteni nekem,annak nagyon megköszönném.:)
2010. jún. 15. 18:26
 1/6 anonim ***** válasza:

az a 3.

Józan paraszti ésszel ki lehet számolni.

2010. jún. 15. 18:32
 2/6 anonim válasza:

Hááát drágaságom old meg egyedül nem csinálunk helyetted házi feladatot!:)


Amúgy nem tudom mert majdnem meghúztak ebből a szarból!XD

2010. jún. 15. 18:40
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát akkor miről beszélünk,ha te is majdnem megbuktál?:D Egyébként én is majdnem,úgyhogy épp ezért tettem fel a kérdést,mert nem értettem és,ha jól tudom ezért van ez az oldal,hogy megkérdezzük,amit nem értünk.
2010. jún. 15. 19:06
 4/6 anonim ***** válasza:
A negyedik tagot felírod úgy, hogy a2+d, a harmadikat pedig a2+2d, és a többit is, utána lesz két egyenleted, két ismeretlennel, és megoldod.
2010. jún. 15. 19:14
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm...
2010. jún. 15. 19:38
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy tipp a hasonló feladatok megoldásához.

Ha három, egymástól egyenlő távolságú tag szerepel a feladatban, célszerű a középsőből kiindulni.


Az a2 + a4 + a6 = 36 feltétel így is írható:

(a4-2d) + a4 + (a4+2d) = 36

Összeadás után csak egy ismeretlen marad, vagyis

3*a4 = 36

a4 = 12

Ez akár fejben is kiszámolható.


A második feltételnél már az a4 értékét lehet használni:

a2*a3 = 54

(12-2d)(12-d)=54


A továbbiakat már rád bízom. :-)


(Ellenőrzéshez: a1=3; d=3)


DeeDee

*******

2010. jún. 16. 14:33