Hogyan kell megoldani ezt a szöveges matek példát?


Egy háromtagú családban az apa és fia együtt 57 évesek.Az anya és a fiú életkorának össze 55 év.Az apa és anya életkorának összege éppen hatszorosa a fiú életkorának.


a)Hány évvel idősebb az apa, mint az anya?

b)Hány évesek hárman együtt?

c)Hány éves a fiú?

d)Mennyi a korkülönbség az apa és a fia között?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2010. dec. 8. 16:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom eldönteni, hogy csak lusta vagy gondolkodni, vagy tényleg nem érted a szöveget.


P - papa

M - mama

F - fiú


"az apa és fia együtt 57 évesek"

P + F = 57


"Az anya és a fiú életkorának össze 55 év"

M + F = 55


"Az apa és anya életkorának összege éppen hatszorosa a fiú életkorának"

P + M = 6*F


Három ismeretlenhez van 3 egyenleted, innen már meg kell tudnod csinálni.

2010. dec. 8. 18:09
 2/4 anonim ***** válasza:

APA+FIÚ=57 ---> APA=57-FIÚ

ANYA+FIÚ=55 ---> ANYA=55-FIÚ

APA+ANYA=6xFIÚ

behelyettesítve:

57-FIÚ+55-FIÚ=6xFIÚ

112-2xFIÚ=6xFIÚ /+2xFIÚ

112=8xFIÚ /:8

14=FIÚ


APA+14=57 /-14

APA=43


ANYA+14=55 /-14

ANYA=41


a)Az APA 2 évvel idősebb, mint az anya.

b)14+43+41=98

98 évesek hárman együtt.

c)14 éves a FIÚ.

d)43-14=29

29 év a korkülönbség az APA és a FIA között.

2010. dec. 8. 18:17
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. dec. 8. 18:52
 4/4 anonim ***** válasza:

Miért egyszerűen, amikor bonyolultan is lehet? :-)


(1) P + F = 57

(2) M + F = 55

(3) P + M = 6*F


(1) + (2)

P + M + 2F = 112

(3)-mal

6F + 2F = 112

8F = 112

F = 14

=====

(1)-ből

P = 57 - 14

P = 43

=====

(2)-ből

M = 55 - 14

M = 41

=====

2010. dec. 9. 02:47