Sorozatok témakörön belül volt ez a téma.
Köszönöm.
2011. okt. 27. 18:02
1/4 anonim válasza:
2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, de egy egyszerűbb példát keresek.
2011. okt. 27. 18:54
3/4 bongolo válasza:
Pl. vegyük ezt a sorozatot:
An = n/3ⁿ
Rendőrelv egyik oldala: An-nél nagyobb sorozat:
n/3ⁿ > 1/3ⁿ = (1/3)ⁿ → 0
Rendőrelv másik oldala: An-nél kisebb sorozat:
n/3ⁿ < 2ⁿ/3ⁿ = (2/3)ⁿ → 0
Mivel mindkettő 0-hoz tart, azért az An sorozat is 0-hoz tart.
(Azért tart mindkettő 0-hoz, mert 1/3 és 2/3 is 1-nél kisebb.)
4/4 bongolo válasza:
Jajjj, ahol "nagyobb"-at írtam, ott nála kisebb tagokból álló sorozatot írtam végül, és fordítva. Bocs...