Írnátok egy példát a rendőr-elvre?


Sorozatok témakörön belül volt ez a téma.

Köszönöm.


2011. okt. 27. 18:02
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


Ott hemzsegnek a példák. Pl. a másodiknak feljövő PDF tele van vele.

2011. okt. 27. 18:18
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, de egy egyszerűbb példát keresek.
2011. okt. 27. 18:54
 3/4 bongolo ***** válasza:

Pl. vegyük ezt a sorozatot:

An = n/3ⁿ

Rendőrelv egyik oldala: An-nél nagyobb sorozat:

n/3ⁿ > 1/3ⁿ = (1/3)ⁿ → 0

Rendőrelv másik oldala: An-nél kisebb sorozat:

n/3ⁿ < 2ⁿ/3ⁿ = (2/3)ⁿ → 0

Mivel mindkettő 0-hoz tart, azért az An sorozat is 0-hoz tart.


(Azért tart mindkettő 0-hoz, mert 1/3 és 2/3 is 1-nél kisebb.)

2011. okt. 27. 21:59
 4/4 bongolo ***** válasza:
Jajjj, ahol "nagyobb"-at írtam, ott nála kisebb tagokból álló sorozatot írtam végül, és fordítva. Bocs...
2011. okt. 27. 22:00