Megoldanátok ezt a 3 matek példát nekem?

2011. febr. 21. 21:35
 1/6 A kérdező kommentje:

1. lg (x-13) -lg (x-3) =1-lg2



2. xy=600

(x-10) (y+5) =600 <ez a 2 egyben van>



3.11x+11y=165

2011. febr. 21. 21:36
 2/6 anonim válasza:
31%
nem
2011. febr. 21. 21:50
 3/6 anonim ***** válasza:
31%

minek jársz egyáltalán matematika órára?

mert hogy nem figyelsz órán, az már biztos!

2011. febr. 21. 21:55
 4/6 anonim ***** válasza:
65%

1. lg (x-13) -lg (x-3) =1-lg2 (kikötés: x nagyobb 13-nál)

Az 1-et fel lehet írni lg 10 alakban is, ezt és a logaritmus azonosságait kihasználva:

lg((x-13)/(x-3))=lg(10/2) a logaritmus-függvény szigorúan monoton növő, ezért

(x-13)/(x-3)=5

x-13=5x-15

4x=2

x=0,5 de ez nem megoldás a kikötés miatt.


2. xy=600

(x-10) (y+5) =600 <ez a 2 egyben van>


Az első egyenletből x-et kifejezve: x = 600/y

Másodikba beírva:

(600/y-10)*(y+5) = 600

A beszorzást elvégezve:

600+3000/y-10y-50=600 beszorzunk y-nal (y nem nulla)

550y+3000-10y^2=600y

y^2+5y-300=0

A másodfokú egyenletet megoldva y1 = 15 (így x1 = 40) és y2 = 20 (így x2 = 30)


3.11x+11y=165

x+y=15... szerintem hiányzik a többi része

2011. febr. 21. 23:04
 5/6 A kérdező kommentje:

első 2 elmehet a ... -.-

nem voltam 2 hétig suliban,ma meg dolgozat volt,ezért kértem a segítséget.^.- am ha nem tudtok értelmes választ adni,miért írtok?..


3.nak köszönöm.igen,a 3. feladat egyik része lemaradt,mert ez szöveges feladat volt,és így nem jó,de m1,mert megoldottam :D

2011. febr. 22. 15:02
 6/6 anonim ***** válasza:
Pedig ez még a könnyű kategória volt...
2011. febr. 23. 00:01