Déli 12 órakor az óra mutatói fedik egymást. Hány órakkor fogják legközelebb fedni egymást?

Ezt valahogy egyenlettel kéne leírni, és egy sebesség-idő-út táblazatba beírni, csak azt aem tudom hogy kezdjek hozzá.

Köszi előre is ;)



2018. máj. 28. 18:43
 1/3 anonim ***** válasza:

A legközelebbi fedés 1 óra után néhány perccel lesz.


Írd fel a két mutatóra az egyenletes körmozgás egyenleteit, abban lesz egy szögpozíció.


Innentől kezdve matematika, mert egyenletrendszer. Hol akadtál el?

2018. máj. 28. 19:52
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem hetedikben nem nagyon tanítanak körmozgásokat. De lehet rosszul tudom.
2018. máj. 28. 22:27
 3/3 anonim ***** válasza:

#2: Nem egy nagy was ist das, mert a v=s/t képletet biztosan ismeri.

Körmozgásnál v-t kicseréli omegára, s-t meg fi -re, így

fi=omega*t adódik.


omega=2pi/T, ahol T a periódusidő. Abban meg hadd ne kelljen már segítenem, hogy mennyi időbe telik egy körbefordulás...


Van két egyenlete tehát, meg két ismeretlene, ha az egyik ismeretlent kifejezi mindkét egyenletből, egyenlővé teszi a két kifejezést (amit kiküszöbölés módszerének is neveznek) akkor már csak egy egyenlet és egy ismeretlen van. Ráadásul ez lineáris, elsőfokú algebra egyenlet, azaz a*x+b=0 alakra hozható, amelynek megoldása x=-b/a, feltéve hogy a nem zérus.


nem tudom mi okozhet ebben nehézséget.


Sőt a feladat mégegyszerűbben megoldható, mert csak a periódusidők arányával kell számolni igazából. Arány-aránypár ez meg kb. 4.-5, osztályos szint.


Mi a kérdés?

2018. máj. 28. 23:43