Ezt kaptuk, meg házi feladatnak és mondta a matek tanár, hogy ez egy nehéz feladat, de probáljuk meg megoldani. De nehéz. Tudnátok segíteni abban, h legalább hogy induljak el? Elnézést kérek a helyesírási hibákért.2018. máj. 13. 12:54
1/2 anonim válasza:
Sima egyenletrendszer. Az alap mondatból két egyenletet fel tudsz írni, mindegyikben 2 ismeretlen lesz. Utána meg már csak meg kell oldani.
2/2 anonim válasza:
lányok száma legyen x, fiúk száma y.
Ekkor:
(1) x=2(y-1)
(2) x-1=1,5y
Ezekből:
2(y-1)-1=1,5y
2y-3=1,5y
0,5y=3
y=6
és ezzel: x=10
Ellenőrzés:
fiúnak 10 lány és 5 fiú osztálytársa van
lánynak 9 lány és 6 fiú osztálytársa van
és stimmel is