Egy iskola egyik osztályában 1 fiúnak 2-szer annyi, egy lánynak viszont 1,5-szer annyi lány osztály társa van, mint fiú. Hány fős az osztály?

Ezt kaptuk, meg házi feladatnak és mondta a matek tanár, hogy ez egy nehéz feladat, de probáljuk meg megoldani. De nehéz. Tudnátok segíteni abban, h legalább hogy induljak el? Elnézést kérek a helyesírási hibákért.

2018. máj. 13. 12:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Sima egyenletrendszer. Az alap mondatból két egyenletet fel tudsz írni, mindegyikben 2 ismeretlen lesz. Utána meg már csak meg kell oldani.
2018. máj. 13. 13:03
 2/2 anonim ***** válasza:

lányok száma legyen x, fiúk száma y.

Ekkor:

(1) x=2(y-1)

(2) x-1=1,5y


Ezekből:


2(y-1)-1=1,5y

2y-3=1,5y

0,5y=3

y=6

és ezzel: x=10


Ellenőrzés:

fiúnak 10 lány és 5 fiú osztálytársa van

lánynak 9 lány és 6 fiú osztálytársa van


és stimmel is

2018. máj. 13. 13:35