Adott a P(-2;6) és a q(-8;12) pontok.Számítsa ki két pont távolságát!

2018. máj. 23. 17:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Rajzold fel koordináta rendszerben, kösd össze a két pontot, és told el az origóba.

Ott csinálj belőle derékszögű háromszöget úgy, hogy ez az egyenesed legyen az átfogó.

A befogók méretei adottak, innentől Pitagorasszal ki tudod számolni.

2018. máj. 23. 17:09
 2/4 A kérdező kommentje:
Találtam rá képletet,de köszi :D
2018. máj. 23. 17:24
 3/4 A kérdező kommentje:

Ebben még valaki tudna segíteni ? Ehhez a feladathoz kapcsolódik.

Írja fel a két ponton áthaladó egyenes egyenletét!

2018. máj. 23. 17:25
 4/4 anonim ***** válasza:

Vegyünk fel egy lokális koordinátarendszert a (-8,12) pontba, és az új koordinátákat jelölje u és v. Ebben P koordinátái: P(6,-6). Az egyenes egyenlete ekkor y=m*u alakú, ahol m=-1 , ezt nyílvánvalóan ránézésre látjuk. Vissza kell térni az eredeti (x,y) rendszerbe, ehhez az u=x+8 lineáris transzformációt használod, tehát y=-1*(x+8) lesz a keresett egyenlet.

Remélem világos. Ha nem, akkor addig olvasd, és rajzold magadnak, amíg meg nem érted.

2018. máj. 23. 23:04