Mi a megoldása a következő feladatnak? (lent)

Írja fel a (-2;7) ponton átmenő v(-8;5) irányvektorú egyenes egyenletét!

2018. máj. 17. 20:23
 1/1 anonim ***** válasza:

normálvektor: n(5;8)

egyenes egyenlete: 5*x+8*y=5*(-2)+8*7=46

2018. máj. 17. 20:39