Írja fel a (-2;7) ponton átmenő v(-8;5) irányvektorú egyenes egyenletét!2018. máj. 17. 20:23
1/1 anonim válasza:
normálvektor: n(5;8)
egyenes egyenlete: 5*x+8*y=5*(-2)+8*7=46