[Fizika] feladat megoldása?


Egy 2kg-os, 5 m/s nagyságú sebességgel mozogó test abszolút rugalmatlanul ütközik egy 3kg-os testtel. Mekkora a sebességgel mozog az ütközés után a 2kg-os test, ha a másk test ütközés utáni sebességének a nagysága 4m/s?


A válasz nem 4m/s? Hiszen az abszolút rugalmatlan ütközés az, hogy az ütköző testek ütközés után együtt mozognak tovább. tehát az m1*v1=(m1+m2)*v <- itt a v a 4m/s, tehát a másiknak testnek is annyinak kell lenni. Vagy rossz a gondolat menetem?


2018. ápr. 30. 19:16
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
másik*
2018. ápr. 30. 19:17
 2/23 Minekvan ***** válasza:

Rugalmatlan ütközésnél a két test úgymond egyesül és egy (v) sebességgel mozognak tovább. Akkor lesz nulla a sebesség, ha sebességvektoruk egyforma,de ellentétes az irányuk, azaz szembemennek, valamint a két testnek identikus paraméterei vannak.

m1*v1+m2*v2=(m1+m2)*v

2018. ápr. 30. 20:03
 3/23 A kérdező kommentje:
Ez sajnos nem válasz a kérdésre. Ugyanezt írtam le. a v2*m2 elhagyható. így m1*v1=(m1+m2)*v marad a jelen feladatban.
2018. ápr. 30. 20:11
 4/23 anonim ***** válasza:
Szerintem is 4 m/s a jó válasz, de azt nem értem, hogy miért gondolod, hogy m2*v2 elhanyagolható (az igaz, hogy a végeredmény nem függ tőle explicit módon, mert az külön van adva).
2018. ápr. 30. 20:19
 5/23 A kérdező kommentje:
Az m2 testről semmit sem tudunk, csak azt, hogy ütközés után mennyivel mozog.
2018. ápr. 30. 20:23
 6/23 A kérdező kommentje:
Álhatott is, tehát akkor 0.
2018. ápr. 30. 20:25
 7/23 anonim ***** válasza:
Meg a tömegét, ami nem semmi, amúgy, de az m2*v2 anélkül is számolható, és 10 kg*m/s jön ki rá, ami ugyanakkora, mint a másik test lendülete az ütközés előtt. Nem elhanyagolható.
2018. ápr. 30. 20:26
 8/23 anonim ***** válasza:

Ugyanennyi erővel mondhatnám azt, hogy 200-zal vagy fénysebességgel ment.


Ha állt volna, akkor szerinted

(2 kg)*(5 m/s) = (2 kg + 3 kg)*(4 m/s),

10 = 20,

1 = 2?

2018. ápr. 30. 20:29
 9/23 A kérdező kommentje:
De ha az m2 állt az úgy is nulla lesz.
2018. ápr. 30. 20:30
 10/23 A kérdező kommentje:
Akkor nem állt. De erről nem is kell tudnod semmit nem igaz? Hiszen nem az ütközés előtti sebesség kell.
2018. ápr. 30. 20:30
1 2 3