2018. ápr. 30. 08:02
1/1 anonim válasza:
y=3x-1 egyenletbe behelyettesíted a pont koordinátáit, azaz 5=3*2-1 mivel ez igaz ezért a pont rajta van az egyenesen.
R(0;-1) rajtavan az egyenesen. Ha kell még egy másik akkor az lehet (1/3;0) pont is.
Nincs rajta az egyenesen a (3;5), (4;5), (5;5) stbpont.
Az y=3x-1 egyenes meredeksége m=3. Mivel m=tg(alfa) ezért
tg(alfa)=3 szöget visszakeresed és megkapod az alfát ami az irányszög.
y=3x-1 egyenletet átrendezve -3x+y=-1 alakra leolvashatod, hogy az egyenes egy normálvektora (-3;1) és egy irányvektora (1;3).