Zombori Mónika kérdése:

Egyenes egyenlete e: y=3x-1. Rajta van a P (2;5) pont az egyenesen? Írj olyan Q pontot, amelyik rajta van az egyenesen és R pontot, amelyik nincs rajta az egyenesen. Írd fel az e egyenes egy normálvektorát, irányvektorát, meredekségét és irányszögét.

2018. ápr. 30. 08:02
 1/1 anonim ***** válasza:

y=3x-1 egyenletbe behelyettesíted a pont koordinátáit, azaz 5=3*2-1 mivel ez igaz ezért a pont rajta van az egyenesen.

R(0;-1) rajtavan az egyenesen. Ha kell még egy másik akkor az lehet (1/3;0) pont is.

Nincs rajta az egyenesen a (3;5), (4;5), (5;5) stbpont.


Az y=3x-1 egyenes meredeksége m=3. Mivel m=tg(alfa) ezért

tg(alfa)=3 szöget visszakeresed és megkapod az alfát ami az irányszög.


y=3x-1 egyenletet átrendezve -3x+y=-1 alakra leolvashatod, hogy az egyenes egy normálvektora (-3;1) és egy irányvektora (1;3).

2018. ápr. 30. 08:28