I am Nephilim kérdése:

Sürgős! Igazoljuk, hogy a (0;2), (4;1) és a (16;-2) koord. Pontok egy egyenesre illeszkednek?

Nagyon szépen megköszönném, ha valaki elmagyarázná. :)

2017. okt. 15. 16:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Írd fel az egyenes egyenletét az elso két pontra ((0;2),(4,1)), majd helyettesísd be a 16-ot az egyenletbe, és ha kijön a -2, akkor rajta van a harmadik pont is az egyenesen.
2017. okt. 15. 17:26
 2/3 A kérdező kommentje:
Jajj, tényleg! Nagyon szépen köszönöm :)
2017. okt. 16. 16:31
 3/3 Tom Benko ***** válasza:

1;Ha van \lambda, hogy \vec{AC}=\lambda\cdot\vec{AB}, akkor ABC kollineáris.

2; Ha \vec{AB}\times\vec{AC}=0, akkor ABC kollineáris

3; Ha \frac{x_B-x_A}{x_C-x_A}=\frac{y_B-y_A}{y_C-y_A}, akkor ABC kollineáris

4; Rajzold le. Ha gyanakodsz, akkor erős torzítással (pl x irányú nyújtás).

2017. okt. 17. 10:21