Nagyon szépen megköszönném, ha valaki elmagyarázná. :)2017. okt. 15. 16:50
1/3 anonim válasza:
Írd fel az egyenes egyenletét az elso két pontra ((0;2),(4,1)), majd helyettesísd be a 16-ot az egyenletbe, és ha kijön a -2, akkor rajta van a harmadik pont is az egyenesen.
2/3 A kérdező kommentje:
Jajj, tényleg! Nagyon szépen köszönöm :)
2017. okt. 16. 16:31
3/3 Tom Benko válasza:
1;Ha van \lambda, hogy \vec{AC}=\lambda\cdot\vec{AB}, akkor ABC kollineáris.
2; Ha \vec{AB}\times\vec{AC}=0, akkor ABC kollineáris
3; Ha \frac{x_B-x_A}{x_C-x_A}=\frac{y_B-y_A}{y_C-y_A}, akkor ABC kollineáris
4; Rajzold le. Ha gyanakodsz, akkor erős torzítással (pl x irányú nyújtás).