2011. márc. 21. 17:38
1/2 anonim válasza:
Felírod a (0;2) és (4;1) pontokon átmenő egyenes meredekségét, majd a (0,2) (16;-2) pontokon átmenőét. Mit jelent, ha megegyezik a két meredekség?
2/2 anonim válasza:
Írd fel az első két vektort összekötő szakasz (és az arra illeszkedő egyenes) helyvektorát: (4;-1), ebből következik a normálvektora: (1;4), amiből felírható az egyenes egyenlete. Az első koordinátával x-et, a másodikkal y-t kell szorozni egy már meglévő pont koordinátái közül.
Tehát az első pontra felírva:
x + 4y = 8
másodikra: x + 4y = 8
Ha egy egyenesre esnek, akkor a harmadik pontot behelyettesítve igaz egyenletet kell kapni.
harmadik pont: x=16, y=-2
1*16 + 4*(-2) = 16-8 = 8, tehát tényleg egy egyenesre esnek.