Illetve egy másik hasonló témakörű feladat:
Egy háromszög két csúcsának koordinátái: (5;1) és (-2;2). A harmadik csúcsa az x tengelyen van. Számítsuk ki a harmadik csúcs koordinátáit, ha a háromszög területe 10 egység.
Nagyon köszönöm előre is, ha valaki le tudja vezetni a feladatok menetét számolással együtt.
2018. márc. 21. 21:04
1/3 anonim válasza:
Azt mondta a tanár, hogy "Zolika, itt van ez a két feladat. Kérlek tedd ki gyakorikerdesekmhu-ra, hogy gyakoroljanak ők is."?
2/3 anonim válasza:
Hogyan álltál neki? Meddig jutottál, hol akadtál el? Tudod, mi az a magasság? Hogyan kell kiszámítani a területet?
3/3 anonim válasza:
gyök(s*(s-a)(s-b)(s-c))=m*a/2
s=(a+b+c)/2
innen már csak számolgatnod kell