Egy háromszög csúcsainak koordinátái: A (3;1), B (7;4), C (4;7). Számítsuk ki a háromszög magasságainak a hosszát?


Illetve egy másik hasonló témakörű feladat:


Egy háromszög két csúcsának koordinátái: (5;1) és (-2;2). A harmadik csúcsa az x tengelyen van. Számítsuk ki a harmadik csúcs koordinátáit, ha a háromszög területe 10 egység.


Nagyon köszönöm előre is, ha valaki le tudja vezetni a feladatok menetét számolással együtt.



2018. márc. 21. 21:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Azt mondta a tanár, hogy "Zolika, itt van ez a két feladat. Kérlek tedd ki gyakorikerdesekmhu-ra, hogy gyakoroljanak ők is."?
2018. márc. 21. 21:14
 2/3 anonim ***** válasza:
Hogyan álltál neki? Meddig jutottál, hol akadtál el? Tudod, mi az a magasság? Hogyan kell kiszámítani a területet?
2018. márc. 21. 21:23
 3/3 anonim ***** válasza:

gyök(s*(s-a)(s-b)(s-c))=m*a/2

s=(a+b+c)/2

innen már csak számolgatnod kell

2018. márc. 21. 22:25