Ha valaki érti megköszönném ha levezetéssel írná :D Na valaki érti?


Juliék háromnapos autós túrán vettek részt. Az első napon megtették

az út 1/4 részét, a második napon a 3/10 részét, a harmadikon pedig a

hátralévő 270 km-t. Hány kilométert tettek meg a három nap alatt?



2018. ápr. 25. 19:59
 1/5 anonim válasza:
35%
Nem hianyzik egy adat?
2018. ápr. 25. 20:05
 2/5 anonim ***** válasza:

1/4*X+3/10*X+270=X

Egy egyenlet, egy ismeretlen.

2018. ápr. 25. 20:06
 3/5 anonim ***** válasza:

"Nem hianyzik egy adat?"

Nem.

Mit hiányolsz?

2018. ápr. 25. 20:07
 4/5 anonim válasza:
68%

Kozben rajottem, szoval annyi az egesz hogy a ket tortet kozos nevezore hozod: 1/4–> 5/20 3/10–>6/20

Kettot osszeadod: 5/20+6/20= 12/20

Az egesz amit keresunk a 20/20! Ebbol tudjuk hogy az elso ket nap 12/20 volt. Akkor az a 270km ami maradt az a 8/20. Ebbol meg mar csak egyenes aranyossag es kesz is az egesz.—>

270km=8/20 akkor 12/20=405km. Ezt ugy kapod meg hogy megnezed hogy 8nak hanyszorosa a 12. Eredmeny az 1,5. Ezt a kapot szamot pedig beszorzod a 8/20hoz tartozo kmrel. Ketto ossze azaz 675km a megoldas

2018. ápr. 25. 20:16
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek megvan a megoldás :)
2018. ápr. 25. 21:27