Matek példa keres megoldást. Megköszönném, ha valaki aki érti és konyít hozzzá, leírná nekem levezetéssel a megoldást?


2 játékos játszik egy kockával olyat hogy: az nyer ami nagyobbat dob. Mennyi a valószínusége annak hogy:

a) az lesz a nyertes aki 2. ként dob

b) az első nyer, ha 4-est dob


koszonom szepen :))



2015. máj. 19. 22:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Az 1. feladatra 2 megoldás is van.


Ez olyan, mint a lottó.

Ha ma kihúzták az 1,2,3,4,5 számokat, akkor azt gondolná az ember, hogy ha ezeket a számokat nem húzza be, akkor a jövőheti sorsoláson nagyobb esélye lesz, pedig valójában nem, mert a jövőhéten is kihúzhatják ugyanezeket a számokat. Tény, hogy arra kevés az esély, hogy 2x ugyanazokat húzzák egymás után, de ugyanannyi esély van rá, mint hogy teljesen mást húzzanak.


Ilyen szemszögből vizsgálva az a) feladatot ugyanannyi a valószínűsége a 2. játékos nyerésének is, mint az 1. játékosnak: 1:2, 50%, IGEN/NEM.

2015. máj. 19. 23:30
 2/5 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen számot dobott az első, ha 1-et akkor 5/6, ha 2-t, akkor 4/6, ha 3-at, akkor 3/6 és így tovább, ha pedig 6-ot, akkor semmi, csak 1/6 valószínűsége van, hogy ugyan akkorát dob és döntetlen lesz.
2015. máj. 19. 23:58
 3/5 anonim ***** válasza:
Bocsánat, a második válasz pedig természetesen az, hogy az 1-2-3 számokat dobhatja a 6 számból, így nyer az első, tehát akkor 3/6 valószínűsége van, hogy az első nyer.
2015. máj. 20. 00:00
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az 1-es hozzászólás rossz!

Annyi igaz belőle, hogy azonosak a nyerési esélyeik, DE van olyan eset is, amikor döntetlen van.

Összesen ugye 36-féle párt dobhatnak.

Ebből 6 olyan van, amikor azonos a két szám, és semelyik sem nyer.

Tehát 15-15 esetben nyer egyik vagy a másik.

Így a 2. esélye 15/36.


A b) esetre helyes az előttem szóló magyarázata.

2015. máj. 20. 00:08
 5/5 A kérdező kommentje:

osszesen lehet 36 lehetoseg a b) resznel ha az elso 4est dob es yer akk a 2. 3,2,1 kozul valamit, vagyisk 3 lehetoseg marad, szoval 3/36=1=12


a) 5+4+3+2+1 az 15

vagyis 15/36=5/12


igy számolta ki nekem egy ismerosom aki most erettsegizett :D :) koszonom a válaszokat itt is :)

2015. máj. 20. 16:00