Hogy kell kiszámolni a gázok térfogatát normál állapotban? Nagyon megköszönném ha levezetéssel együtt kapnék választ, ugyanis egy hónap és vizsgázok


1.) 11 g szén-dioxid

2.) 192 g kén-dioxid

3.) 7 g szén-monoxid

4.) 2 kg metán



2016. máj. 5. 19:50
 1/2 anonim ***** válasza:

bármilyen állapotban jó az egyesített gáztörvény.

pV=nRT

itt a p = 10^5 Pa és a hőfok 0 °C = 273,15 K


normál állapotban 1 mol gáz térfogata 22,41dm3, tehát egyszerűbb aránypárral számolni:


kiszámolod , hány mol 11 g CO2 --> n= m/M

ehhez kell az M, M= 12+2*16 = 44 g/mol

n=11/44= 0,25 mol


Ha 1 mol gáz 22,41 dm3,ú

akkor 0,25 mol gáz X dm3


1/0,25=22,41/x


X= 22,41*0,25 = 5,6025 dm3


és így tovább...

2016. máj. 5. 20:13
 2/2 Anonymus012 ***** válasza:

Vagy:


n=V/VM

amiből V=n*VM


ahol:

n:anyagmennyiség

V:térfogat

VM:Moláris térfogat(normál állapotban 22,41 standardbe pedig 24,5 dm^3/mol)

2016. máj. 6. 21:58