1.) 11 g szén-dioxid
2.) 192 g kén-dioxid
3.) 7 g szén-monoxid
4.) 2 kg metán
2016. máj. 5. 19:50
1/2 anonim válasza:
bármilyen állapotban jó az egyesített gáztörvény.
pV=nRT
itt a p = 10^5 Pa és a hőfok 0 °C = 273,15 K
normál állapotban 1 mol gáz térfogata 22,41dm3, tehát egyszerűbb aránypárral számolni:
kiszámolod , hány mol 11 g CO2 --> n= m/M
ehhez kell az M, M= 12+2*16 = 44 g/mol
n=11/44= 0,25 mol
Ha 1 mol gáz 22,41 dm3,ú
akkor 0,25 mol gáz X dm3
1/0,25=22,41/x
X= 22,41*0,25 = 5,6025 dm3
és így tovább...
2/2 Anonymus012 válasza:
Vagy:
n=V/VM
amiből V=n*VM
ahol:
n:anyagmennyiség
V:térfogat
VM:Moláris térfogat(normál állapotban 22,41 standardbe pedig 24,5 dm^3/mol)