SlayeR01 kérdése:

Hány olyan hatjegyű szám van, melyben pontosan két számjegy azonos?


2018. ápr. 16. 20:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha kettő 0 van benne:

elhelyezed őket(5 alatt a 2)

utána 9 számot választhatsz majd 8-t stb.

azaz:5*4/2*9*8*7*6*4!

a 4! azért kell mert a maradék 4 számot el kell helyezned

Ha nem 2 nulla van benne azt is majdnem ugyanígy kell csinálni azt már meghagyom neked.

2018. ápr. 16. 21:29
 2/7 A kérdező kommentje:
A 4! nincs semmi értelme. Ha az összes többit megcsinálnám akkor több lenne belőlük mint amennyi hatjegyű szám van.
2018. ápr. 16. 22:24
 3/7 anonim ***** válasza:
Igazad van bocsi :D
2018. ápr. 16. 22:28
 4/7 sharkxxx ***** válasza:

Brute-force algoritmussal: [link]

408240 olyan hatjegyű szám van, melyben pontosan két számjegy azonos.

2018. ápr. 16. 23:58
 5/7 A kérdező kommentje:
Az eredmény valószínűleg jó, de nem igazán értem hogyan jött ki.
2018. ápr. 17. 16:40
 6/7 anonim ***** válasza:

Próbáld abból az irányból megközelíteni, hogy hány olyan ötjegyű számvan, amelynek mindenszámjegye különböző.

Ez 9*9*8*7*6 lesz, vagyis 27.216 darab ilyen szám van.

Innen már csak az kell, hogy egy számjegyet, ami szerepel az ötjegyű számban, hogyan és hány helyre illesztheted be.

Ha megakadsz, szólj :)

2018. ápr. 17. 18:01
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítséget. Megoldottam.


15 * 9 * 8 * 7 * 6 * 5 = 226.800 //Nincs benne nulla, 15 lehetséges helyre lehet tenni őket.


5 * 10 * 9 * 8 * 7 * 6 = 151.200 //Van benne 1 nulla, 10 lehetséges hely.


10 * 1 * 9 * 8 * 7 * 6 = 30.240 //Két nulla, a két nulla megfelel 2 azonos számjegynek.


226.800 + 151.200 + 30.240 = 408.240

2018. ápr. 17. 21:25