Egy anyanak 2 gyermeke van. Az anya eletkora egy ketjegyu szam es mindket szamjegy egy egy gyermek eletkorat jelenti. Ha az anya eletkorahoz hozzaadjuk a gyetekeket 40 evet kapunk. Hany evesek kulon kulon?

Ugy gondolom 38 eves anya 3 az egyik 8 a masik de nem tudom levezetni.Pls.segitsetek.
2018. jan. 15. 17:26
 1/4 Roflkopter ***** válasza:

Hogy lenne már 38? 38+3+8 az 40?

Egyébként nincs megoldás, ha 33 éves akkor 33+3+3 = 39

34+3+4 már 41

2018. jan. 15. 17:51
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyenlettel:

A két gyerek kora a és b, az anya kora 10*a+b


a+b+(10*a+b)=40

11*a+2b = 40


a értéke lehet 1,2,3

Ha a =3, akkor b=3,5 ez nem jó.

Ha a =2, akkor b=9.

29 +2+9 = 40


ez tehát jó.


Ha a = 1, akkor b=14,5 ez több szempontból se jó.


Tehát egy megoldás van.

2018. jan. 15. 17:55
 3/4 Roflkopter ***** válasza:
Ezt benéztem bocsesz
2018. jan. 15. 18:17
 4/4 A kérdező kommentje:
O en is beneztem mert mellenyultam.Az evek szama nem 40 hanem 49 de nekem a kaplet kellett ugyhogy mar megis van.Es ezer koszonet...
2018. jan. 15. 18:28