Ugy gondolom 38 eves anya 3 az egyik 8 a masik de nem tudom levezetni.Pls.segitsetek.2018. jan. 15. 17:26
1/4 Roflkopter válasza:
Hogy lenne már 38? 38+3+8 az 40?
Egyébként nincs megoldás, ha 33 éves akkor 33+3+3 = 39
34+3+4 már 41
2/4 anonim válasza:
Egyenlettel:
A két gyerek kora a és b, az anya kora 10*a+b
a+b+(10*a+b)=40
11*a+2b = 40
a értéke lehet 1,2,3
Ha a =3, akkor b=3,5 ez nem jó.
Ha a =2, akkor b=9.
29 +2+9 = 40
ez tehát jó.
Ha a = 1, akkor b=14,5 ez több szempontból se jó.
Tehát egy megoldás van.
4/4 A kérdező kommentje:
O en is beneztem mert mellenyultam.Az evek szama nem 40 hanem 49 de nekem a kaplet kellett ugyhogy mar megis van.Es ezer koszonet...
2018. jan. 15. 18:28