2017. nov. 28. 16:53
1/4 anonim válasza:
x+y = 36 --> Most
x+7 = 4*(y+7) --> 7 év múlva
Ennyiből meg tudod oldani?
2/4 A kérdező kommentje:
Nem nagyon.
2017. nov. 28. 17:01
3/4 anonim válasza:
Fiú: x éves
Anya: 36-x éves
7 év múlva a fiú x+7 éves lesz, az anya 36-x+7. A feladat elmondja, hogy az utóbbi 4-szer annyi, mint az előbbi, tehát:
4 * (x + 7) = 36 - x + 7
Ezt kellene megoldani.