Egy anya és fia életkorának összege 36 év. Hány éves most a fiú, ha 7 év múlva az anya 4-szer annyi idős lesz, mint a fia?

2017. nov. 28. 16:53
 1/4 anonim ***** válasza:

x+y = 36 --> Most

x+7 = 4*(y+7) --> 7 év múlva


Ennyiből meg tudod oldani?

2017. nov. 28. 16:54
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem nagyon.
2017. nov. 28. 17:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Fiú: x éves

Anya: 36-x éves


7 év múlva a fiú x+7 éves lesz, az anya 36-x+7. A feladat elmondja, hogy az utóbbi 4-szer annyi, mint az előbbi, tehát:

4 * (x + 7) = 36 - x + 7


Ezt kellene megoldani.

2017. nov. 28. 17:09
 4/4 Nadi21 válasza:
3
2017. nov. 29. 12:13