Hány ötjegyű páros szám képezhető a 0,3,6,7,9 számjegyekből, ha mi den számjegy csak egyszer használható fel?

2017. máj. 24. 07:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez a kerdes, vagy a metek hazi?

Illett volna odairni, hogy legyszi segitsetek mar megoldani a hazim vagy valami, mert igy kaphatsz vmi kamu valasz is, mondjuk hogy 10 vagy 500 vagy barmi. Te meg elhiszed...vagy nem...

Amugy nem bonyolult dolog, csak ha mar arra nem veszed a faradtsagot, hogy normalisan kerj, akkor mas miert vegye a faradtasog hogy segitsen neked?

2017. máj. 24. 07:08
 2/4 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

Az első helyre hány számot tehetsz? - 4 (mert a 0 nem állhat első helyen).

Második helyre hányat tehetsz? - 4 (mert egyet már felhasználtál, de itt már lehet a 0 is)

Harmadik helyre? - 3 (mert kettő elfogyott)

Negyedik helyre? - 2

Utolsó helyre nyilván marad 1.


Már csak össze kell szorozni őket: 4*4*3*2*1 = 96


----------


Másik megoldás: 5! - 4! = 96

Mert az 5 számot 5! sorrendben írhatod le, de a 0-val kezdődőek nem valódi ötjegyű számok és ezeknek a száma 4!.

2017. máj. 24. 08:18
 3/4 A kérdező kommentje:
De ha csak páros számokat képezhetek, akkor kevesebb, nem?
2017. máj. 24. 09:28
 4/4 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

Jaj, bocsánat, nem láttam a "páros" szót!


Ugye páros akkor lesz a szám, ha 0 vagy 6 van a végén.

Kezdjük a 0-s esettel:

4*3*2*1*1 = 24


Ha pedig a hatos van végén, akkor ugyanúgy előjön, hogy elöl nem állhat a 0, tehát:

3*3*2*1*1 = 18


Vagyis 18+24 = 42

2017. máj. 24. 09:32