2014. szept. 11. 17:27
3/5 anonim válasza:
1. helyre írhatsz négy számot:1, 2, 3, 4, 0-t nem, mert az nem ötjegyű
2. helyre is négy számot írhatsz
3. helyre három szám
4. helyre két szám
és
5. helyre már csak egy számot írhatsz
és ezeket összeszorozva kijön a lehetséges lehetőségek száma: 4*4*3*2*1=96
4/5 szakor válasza:
#2,#3: az az összes esetek száma, de a feladatban a PÁROS számokat kérdezi, arra pedig a 60 a helyes válasz.
Ha a 0-t is használhatnánk, akkor 5! lenne az össz, de a 0 miatt 4! kiesik. Az eredetiben 3*4! a PÁROS, s 2*4! a PÁRATLAN. A kieső 24-ből 12 lesz a PÁROS, mivel a 0 az elején van, így a végén 2 PÁROS számjegy lehet.
Tehát a megoldás 3*4!-12 = 72-12 = 60
5/5 anonim válasza:
Bocsi. Ne haragudj azt nem láttam, köszi, hogy kijavítottál így tényleg 60.