Hány ötjegyű páros szám képezhető a 0,1,2,3 és 4 számjegyekből, ha egy számjegy csak egyszer használható föl?

2014. szept. 11. 17:27
 1/5 anonim ***** válasza:
60
2014. szept. 11. 17:43
 2/5 anonim ***** válasza:
96
2014. szept. 11. 17:48
 3/5 anonim ***** válasza:

1. helyre írhatsz négy számot:1, 2, 3, 4, 0-t nem, mert az nem ötjegyű

2. helyre is négy számot írhatsz

3. helyre három szám

4. helyre két szám

és

5. helyre már csak egy számot írhatsz

és ezeket összeszorozva kijön a lehetséges lehetőségek száma: 4*4*3*2*1=96

2014. szept. 11. 17:51
 4/5 szakor ***** válasza:

#2,#3: az az összes esetek száma, de a feladatban a PÁROS számokat kérdezi, arra pedig a 60 a helyes válasz.

Ha a 0-t is használhatnánk, akkor 5! lenne az össz, de a 0 miatt 4! kiesik. Az eredetiben 3*4! a PÁROS, s 2*4! a PÁRATLAN. A kieső 24-ből 12 lesz a PÁROS, mivel a 0 az elején van, így a végén 2 PÁROS számjegy lehet.


Tehát a megoldás 3*4!-12 = 72-12 = 60

2014. szept. 11. 18:02
 5/5 anonim ***** válasza:
Bocsi. Ne haragudj azt nem láttam, köszi, hogy kijavítottál így tényleg 60.
2014. szept. 12. 08:27