72 jött ki,de nem jó.
Ha az utolsó számjegy 0,akkor 4!
ha 2 ...4!
3*4!=72
s ezekbol meg lekene vonni azokat amik 0-val kezdődnének,mert azok nem otjegyuek.
2013. máj. 28. 18:39
1/5 anonim válasza:
Most elbizonytalanítottál, de nem úgy kell, hogy az első helyre kerülhet 4, a másodikra is 4, utána 3 majd kettő, tehát össz 96?
2/5 A kérdező kommentje:
páros szám kell h legyen,tehát 2-vel osztható kell h legyen
2013. máj. 28. 18:53
3/5 A kérdező kommentje:
de ugyebár ha a vége 0,akkor első sz.nem lehet 0.
ha a vége 2,eleje 0. 3! lehetoseg*2
72-2*3!= 72-12=60 szerintem.
igy átgondolva.
2013. máj. 28. 18:55
4/5 anonim válasza:
vegyük ketté az eshetőségeket:
1.eset: nem nullára végződik: akkor végződhet kettőre, illetve négyre: vagyis az eredmény: 4x4x3x2x2 (azért szorzod kettővel a végén, mert kettőre végződő eset, illetve 4-re), ez összesen: 192 lehetőség
2. eset: nullára végződik, akkor ahogy írtad 4!, azaz 24 lehetőség
konklúzió: a megoldása a feladatnak 192+24=216
5/5 anonim válasza:
Bocsi, azt nem olvastam, hogy páros kell legyen.