Hány ötjegyű páros szám képezhető a 0,1,2,3,4 számjegyekből, ha minden számjegy csak egyszer szerepelhet?


72 jött ki,de nem jó.

Ha az utolsó számjegy 0,akkor 4!

ha 2 ...4!


3*4!=72


s ezekbol meg lekene vonni azokat amik 0-val kezdődnének,mert azok nem otjegyuek.


2013. máj. 28. 18:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Most elbizonytalanítottál, de nem úgy kell, hogy az első helyre kerülhet 4, a másodikra is 4, utána 3 majd kettő, tehát össz 96?
2013. máj. 28. 18:45
 2/5 A kérdező kommentje:
páros szám kell h legyen,tehát 2-vel osztható kell h legyen
2013. máj. 28. 18:53
 3/5 A kérdező kommentje:

de ugyebár ha a vége 0,akkor első sz.nem lehet 0.

ha a vége 2,eleje 0. 3! lehetoseg*2


72-2*3!= 72-12=60 szerintem.


igy átgondolva.

2013. máj. 28. 18:55
 4/5 anonim ***** válasza:

vegyük ketté az eshetőségeket:

1.eset: nem nullára végződik: akkor végződhet kettőre, illetve négyre: vagyis az eredmény: 4x4x3x2x2 (azért szorzod kettővel a végén, mert kettőre végződő eset, illetve 4-re), ez összesen: 192 lehetőség

2. eset: nullára végződik, akkor ahogy írtad 4!, azaz 24 lehetőség

konklúzió: a megoldása a feladatnak 192+24=216

2013. máj. 28. 20:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Bocsi, azt nem olvastam, hogy páros kell legyen.
2013. máj. 28. 21:08