Ezeket a feladatokat tudnátok segíteni megoldani (a folyamatával együtt)?


[link] (ha rákattintotok a képre akkor függőleges lessz )


[link]


2018. ápr. 16. 19:10
 1/2 A kérdező kommentje:
A válaszokat előre köszönöm! Ja és a kihúzott feladatok nem kellenek.
2018. ápr. 16. 19:11
 2/2 Minekvan ***** válasza:
Nem oldom meg az összeset, mert a többiek megköveznek. Püthagorasz tétellel számolhatók a feladatok. Kevéske képzelőerővel mindegyik példában megtalálható egy derékszögű háromszög amelyből kiindulhatsz. Vegyük a 2. az a "belógós". Az egyik befogó az utcahossz fele 10m a másik befogó a nyúlás következtében a 0,6m belógás. Ki kell számolni az átfogót c=gyök(0,6^2+10^2)=10.018m. Mivel szimmetrikus a két háromszög, így az teljes hosszat kétszer kell venni. L=2*c=20,36m.
2018. ápr. 16. 22:55