Barba Mackó kérdése:

Áron 8 óra alatt ássa fel a kertet, Gabi 10 óra alatt. Ketten együtt mennyi idő alatt végeznek?


2018. febr. 3. 10:03
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem (10+8)/2=9 óra alatt.
2018. febr. 3. 10:15
 2/7 anonim válasza:
76%
4,5 óra :)
2018. febr. 3. 10:36
 3/7 anonim ***** válasza:
98%
1. szóval ha áron 8 óra alatt ássa fel akkor ketten már 9. óra alatt? Szóval gabi csak hátráltat?
2018. febr. 3. 12:39
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
4,44
2018. febr. 3. 12:40
 5/7 anonim ***** válasza:
98%

Nézzük meg 1 óra alatt a kert mekkora részét ássa fel egyik és másik:

8 óra alatt az egészet (1), akkor 1 óra alatt az 1/8 részét.

10 óra alatt az egészet (1), akkor 1 óra alatt az 1/10 részét.


Tehát ketten együtt az 1/8+1/10=9/40 részét ássák fel. Akkor X óra alatt x*9/40=1 az egészet, innen x=40/9=4,44 óra

2018. febr. 3. 13:17
 6/7 anonim ***** válasza:
67%
Első vagyok. Jujj most látom mekkora baromságot írtam, bocsi. Az utolsó írta jól.
2018. febr. 3. 14:15
 7/7 anonim válasza:
37%
Szerintem nulla, mert elmennek inkább dugni.
2018. febr. 4. 08:03