Ha valaki tudna segíteni ebben a feladatban az nagyon jól jönne.Válaszotokat előre is köszönöm2018. febr. 23. 13:26
1/1 anonim válasza:
Az első munkás 1 nap alatt a munka 1/5 részét, a másik munkás az 1/7 részét végezné el 1 nap alatt. Ha összedolgoznak, akkor a munka (1/5)+(1/7)=12/35 részét végzik el 1 nap alatt. Az egyenes arányosság elvét követve a munka 1/35 részét 1/12 nap alatt, a munka 35/35 részét pedig 35/12 nap alatt végzik el.
Tehát ha közösen dolgoznak, akkor 35/12 nap=2 nap 22 óra alatt végeznek.