Egy munkás egy feladatot 9 óra alatt csinál meg. Ha jön egy másik munkás is, ketten együtt 3 óráig tart ugyanez a folyamat. Akkor mennnyi idő alatt végezné el egyedül a második munkás ezt a munkát?

köszi!:)
2012. febr. 18. 19:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezeket a matek feladatokat utáltam,mert 1

minden embernek más a teljesítő képessége

2 aki gyakorlatias az hamarabb megcsinálja a feladatot mint egy olyan személy aki kevésbé az

3 aki még nem csinálta azt a munkát az még azt se tudja mit kell csinálnia

Tehát ez a feladat nem oldható meg!!

2012. febr. 18. 19:57
 2/6 anonim ***** válasza:

x = 9 óra

9 = 100%

1 = 11,11%


x+y = 3 óra


x 3 óra alatt: 33.33

tehát y = 66.66


y kétszer olyan gyors mint x


szóval a megoldás 4.5 óra

2012. febr. 18. 21:08
 3/6 anonim ***** válasza:

elsőnek:


1. a feladat is ezt írja

2. a feladat is ezt írja

3. a feladat is ezt írja

konklúzió: hülye vagy

2012. febr. 18. 21:29
 4/6 anonim ***** válasza:
Uramég de utáltam ezt. Nagy végre megjegyeztem, hogy hogyan is kell megoldani, de mindig elfelejtettem aztán.. Erre az egyre emlékszem általános iskolából.
2012. febr. 18. 21:43
 5/6 anonim ***** válasza:

A megoldás a két időadat harmonikus közepe


t1 = 9 - az első munkás ideje

t2 = 3 - a két munkás ideje

tx = ? - a második munkás ideje

tx = H(t1, t2)

tx = 2*t1*t2/(t1 + t2)

tx = 2*9*3/(9 + 3) = 54/12

tx = 4,5

======

2012. febr. 19. 19:05
 6/6 anonim válasza:

Ez a feladat hülyeség úgy, ahogy van.

Az, hogy a harmadára csökkent az elvégzéshez szükséges idő a B munkás hozzáadásával, nem szükségszerűen jelenti azt, hogy B magában gyorsabban meg tudná csinálni.


Csak egy példa: téglarakodás teherautóra úgy, hogy a platón szépen sorba legyen rakva.

Egy ember hogyan csinálná?

1. Felrakja a téglát a földről a platóra, ez tart mondjuk 4 másodpercig.

2. Felmászik a platóra, ez tart mondjuk 5 másodpercig

3. Berakja a sorba a téglát, legyen megint 4 másodperc

4. Lemászik, ez megint 5 másodperc


Tehát egyetlen tégla elhelyezése 18 másodpercig tart.


Tehát 1 munkással 100 téglát kell felrakni, akkor ez tart 18*100 = 1800 másodpercig.


De két ember hogyan csinálná? Nyilván nem lennének olyan hülyék, hogy mindketten fel-le mászkálnak állandóan, hanem az egyik az elején felmászna, és rakná sorba, amit a másik feladogat neki, ráadásul lehet úgy párhuzamosítani, hogy amíg a lenti ember lehajol a tégláért, addig a platón lévő rakja be sorba az előzőleg feladott téglát.

Tehát 1 db tégla felhelyezése így mindössze 4 másodpercig tart, tehát:

2 munkással 100 téglát felrakni tart 4*100+5+5 másodpercig, ami 410 másodperc.( A +5+5 azért, mert a platón lévő ember ugye az elején felmászik, a végén meg le)


Azaz 2 munkással kevesebb, mint negyedannyi idő kellett, de a másik munkás magában ugyanúgy csak 1800 másodperc alatt tudta volna megcsinálni.


Persze ha olyan feladatról van szó, ahol nem spórolható meg idő ilyen módon, akkor már van értelme a feladatnak, de ez nem lett kikötve.

2013. okt. 23. 14:45