Ha valaki tudja írja le a magyarázatot és az eredményt is. Köszi.2011. dec. 1. 13:46
1/5 anonim válasza:
Dani egy óra alatt 1/6 részt tisztít meg, azaz D=1/6.
Dani és Lili egy óra alatt összesen 1/4 részt tisztít meg, azaz D+L=1/4.
D=1/6
D+L=1/4
Beírod a D=1/6-ot az egyenletbe és megkapod, hogy Lili 1 óra alatt mekkora részt tisztít meg egyedül. Innen már nem nehéz...
2/5 A kérdező kommentje:
Köszi
2011. dec. 2. 18:46
3/5 A kérdező kommentje:
sajna ez így még nem nagyon világos,valaki más tud segíteni?az egyenletet nem tudjuk felírni :)
2011. dec. 2. 18:55
4/5 anonim válasza:
Pedig nem nehéz.
Mivel D=1/6, ezért a D+L=1/4, helyett 1/6+L=1/4 lesz. Innentől már csak kivonsz mindkét oldalból 1/6-ot, és megkapod, hogy L=1/12, azaz Lili 1 óra alatt a teljes terület 1/12-ét tudja megtisztítani, amiből következik, hogy az egész területtel 12 óra alatt végezne.
5/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen :)
2011. dec. 4. 16:14