1. Kovácsék karácsonyra 300 üdvözlőlapot küldenek ismerőseiknek, és üzletfeleiknek. Ha kovács úr egyedül irja meg a lapokat,4 óra alatt végez a feladattal. Ha a felesége is segít, akkor 1 óra 20 min alatt végeznek?


Mennyi idő alatt irná meg kovácsné a lapokat egyedül?

2. Az udvaron egy nagy halom fa van. Ha Ati egyedül hordja be, akkor 24 perc alatt végez a munkával. Ha bátyja, Zoli hordja be a fát egyedül, 16 perc alatt készül el. Mennyi idő alatt készülnének el ketten?? LÉYGSZI SEGITSETEK, MERT DOLGOZAT KÉRDÉSSELÖRE IS KÖSZI!!! :)


2011. okt. 24. 17:59
 1/2 BKRS ***** válasza:
100%

K Ur egy ora alatt 300/4 lapot ir meg

K ne egy ora alatt x lapot ir meg.

egyutt 4/3 ora alatt irjak meg a lapokat:

4/3 = 300(x+300/4)

4/3 = 300 * 4/(4x+300)

16x + 1200 = 3600

16x = 2400

x = 2400/16 = 300/2

300 lapot ilyen sebesseggel 300: 300/2 = 300*2/300=2 ora alatt lehet megirni.

2011. okt. 24. 20:30
 2/2 BKRS ***** válasza:
40%

Ati sebessege: 1/24 farakas/perc

Zoli sebessege: 1/16 farakas/perc

kettojuk sebessege:

1/24 + 1/16 = 2/48 + 3/48 = 5/48 farakas/perc

Ezzel a sebesseggel

1: 5/48 = 1* 48/5 = 9,6 perc alatt lehet behordani a fat.

2011. okt. 24. 20:33