Adjuk meg annak a két gépelési időnek az összegét, amennyi idő alatt Anna és Berta egyedül le tudja gépelni a dokumentumot!2011. febr. 14. 22:07
1/1 DudoloPocok válasza:
x - Anna ideje
y - Berta ideje
x+4=y
teljesítmények : Anna 1/x, Berta 1/(x+4) az 1 a teljes munkát(dokumentumot) jelenti
6/x+6/(x+4) + 2/(x+4)=1 az ösz teljesítmény 1 lesz ( kész a dokumentum )
6/x+8/(x+4)=1
6(x+4)+8x=x*(x+4)
6x+24+8x=x^2+4x
10x+24=x^2
x^2-10x-24=0
x=(5-+gyök(25+4*24))/2
x=(5+-11)/2 x=8 ill x=-3 ez nem megoldás
Anna egyedül 8 óra alatt
Berta egyedül 12 óra alatt
az összeg 20