Anna 4 órával kevesebb idő alatt tudja legépelni egyedül a dokumentumot, mint Berta. Egyik alkalommal együtt kezdték el gépelni, de 6 óra múlva Anna más megbízást kapott, így a munka hátralevő részét Berta 2 óra alatt megcsinálta?

Adjuk meg annak a két gépelési időnek az összegét, amennyi idő alatt Anna és Berta egyedül le tudja gépelni a dokumentumot!
2011. febr. 14. 22:07
 1/1 DudoloPocok ***** válasza:
100%

x - Anna ideje

y - Berta ideje


x+4=y


teljesítmények : Anna 1/x, Berta 1/(x+4) az 1 a teljes munkát(dokumentumot) jelenti


6/x+6/(x+4) + 2/(x+4)=1 az ösz teljesítmény 1 lesz ( kész a dokumentum )


6/x+8/(x+4)=1

6(x+4)+8x=x*(x+4)

6x+24+8x=x^2+4x

10x+24=x^2

x^2-10x-24=0


x=(5-+gyök(25+4*24))/2

x=(5+-11)/2 x=8 ill x=-3 ez nem megoldás


Anna egyedül 8 óra alatt

Berta egyedül 12 óra alatt


az összeg 20

2011. febr. 14. 23:07