Egy sakál, egy kutya és egy farkas, megesznek együtt egy birkát. A sakál egyedül egy óra alatt enné meg a birkát. A farkas három óra alatt. A kutya hat óra alatt. Ha mind a hárman együtt eszik a birkát, mennyi idő alatt falják fel azt?

2009. márc. 18. 19:36
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
négy és fél óra alatt
2009. márc. 18. 19:54
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
vagyis elnéztem, 3óra és egy kicsi
2009. márc. 18. 19:56
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
De azért jobb lenne, ha gondolkoznál rajta egy kicsit. Jó hogy itt megoldják helyetted a házit, de ki fogja megírni a dolgozatot?
2009. márc. 18. 19:56
 4/8 anonim válasza:
0%
A helyes válasz: fél óra.
2009. márc. 18. 20:01
 5/8 A kérdező kommentje:

bocs de egyik sem jó, amúgy nem házi.

Valaki letudná nekem pontosan percbe írni?

2009. márc. 18. 20:01
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
3.333333333333333333333333333végtelen
2009. márc. 18. 20:53
 7/8 anonim válasza:
0,66666666666666666666 óra alattt ami 40perc
2009. márc. 19. 12:28
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nézzük a levezetést, hátha megérted. Szerintem többet ér, mint bedobni egy számot a nagy közösbe.


Szóval.


Sakál 1 óra alatt eszi meg a birkát, azaz egy óra alatt 1/1 birkát eszik meg.

A farkas 3 óra alatt, vagyis egy óra alatt 1/3 birkát eszik meg.

A kutya lassú, neki 6 óra kell, így egy óra alatt 1/6 birkát eszik meg.


Hozzuk közös nevezőre a törteket! (Mármint az 1-et, 1/3-ot és 1/6-ot.)


1=6/6

1/3=2/6

1/6=1/6


A három állat egy óra alatt (6/6)+(2/6)+(1/6) = 9/6 birkát enne meg, ha lenne nekik ennyi birkájuk. De csak 1 birkájuk van, hozzuk közös nevezőre a 9/6-tal, a nevező 6 lesz, azaz 1 = 6/6 birka van. Ezzel 6/9 óra alatt végeznek.

(Számláló osztva számlálóval, azaz ha csak fél birka volna, az 3/6 birka, amit 3/9 óra alatt ennének meg. Ezt azért írom, hogy tudd, melyik hatost osztjuk a kilencessel.)


Ami percben pontosan 40.

2009. márc. 19. 13:05