Két munkás egy munkát együtt 10 nap alatt végez el. Az egyik egyedül 12 nap alatt végzi el a munkát. Hány nap alatt készülne el egyedül a másik munkás a munkával?

Részletes leírást kérnék, mert ez ilyen fajta arányos feladatokat nem nagyon értem. :)
2013. nov. 9. 12:12
 1/2 anonim ***** válasza:

ketten egy nap alatt a 1/10-ét csinálják meg

az egyik egyedül az 1/12-ét

1/12+x=1/10

x=1/60->60 nap alatt végezne a másik egyedül

2013. nov. 9. 13:04
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2013. nov. 9. 15:00