2018. márc. 21. 18:29
1/1 sharkxxx válasza:
4*(10*x + 6) = x + 6*10^n
40*x + 24 = x + 6*10^n
40*x - x = 6*10^n - 24
39*x = 6*10^n - 24
x = (6*10^n - 24)/39
x = 10*(6*10^n - 24)/39 + 6
x = (60*10^n - 240)/39 + 234/39
x = (60*10^n - 240 + 234)/39
x = (60*10^n - 6)/39
------ ------ ------
x = (60*10^1 - 6)/39 = 15,23 (nem egész szám)
x = (60*10^2 - 6)/39 = 153,69 (nem egész szám)
x = (60*10^3 - 6)/39 = 1538,31 (nem egész szám)
x = (60*10^4 - 6)/39 = 15384,46 (nem egész szám)
x = (60*10^5 - 6)/39 = 153846 (egész szám)
A keresett szám: 153846
------ ------ ------
Próba:
615384 = 4*153846
615384 = 615384