Gondoltam egy kétjegyű számra, számjegyeinek összege 10. Ha a számjegyeket felcserélem és az összeget megszorzom 2-vel, akkor 1-gyel nagyonn számot kapok, mint az eredeti szám. Mi a megoldás?


2017. jan. 20. 16:46
1 2 3
 1/21 merhabal válasza:
91
2017. jan. 20. 16:57
 2/21 A kérdező kommentje:
Levezetés kérhetnék légyszíves
2017. jan. 20. 16:59
 3/21 anonim ***** válasza:

"Ha a számjegyeket felcserélem és az összeget megszorzom 2-vel..."


Milyen összeget szorzol meg? Valami szerintem kimaradt, mert ez így értelmetlen.

2017. jan. 20. 17:00
 4/21 A kérdező kommentje:
Amúgy ez nem is jó megoldás
2017. jan. 20. 17:00
 5/21 A kérdező kommentje:

Rossz a feladat?

Fecsérlét számjegyek összege gondolom

2017. jan. 20. 17:01
 6/21 anonim ***** válasza:

Értem, de ha felcseréle a számjegyeket, annak ugyanannyi lesz az összege, mint az eredeti számnak, vagyis 10.


Ebben az esetben a szám 19.

Ugyanis a számjegyek összege fordított esetben is 10. 10*2=20. 20-1=19. És voálá, 10 az összeg.


Mondjuk így elég kretén feladat.

2017. jan. 20. 17:04
 7/21 A kérdező kommentje:

Ha a számjegyeket felcserélem és az összeget megszorzom 2-vel, akkor 1-gyel nagyonn számot kapok, mint az eredeti szám


19

Felcserélve 91

9+1=10 10x2=20


Hogy jött ki a 19?

2017. jan. 20. 17:08
 8/21 anonim ***** válasza:

"Ugyanis a számjegyek összege fordított esetben is 10. 10*2=20. 20-1=19. És voálá, 10 az összeg."


Értelmezd.

Te is leírtad, hogy kijön a 20.


"akkor 1-gyel nagyonn számot kapok, mint az eredeti szám. "

Vagyis a 20 eggyel nagyobb, mint az eredeti szám. Ergo a keresett szám 20-1=19.

2017. jan. 20. 17:10
 9/21 A kérdező kommentje:
A feladat levezetése mi ,ami által a megoldásig eljutsz
2017. jan. 20. 17:11
 10/21 anonim ***** válasza:

Már leírtam kétszer!!!



Nem érted???

2017. jan. 20. 17:14
1 2 3