Màsik log2(x+1) - log2(x-3)=1


A kettes lent van. Kérlek segítsetek


2017. jan. 15. 18:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyszerű megfontolás. Gondold meg ugyanis, melyik szögnek a cosinusa 0.5

Nyílván 60°-nak, -60°-nak, 420°-nak, -420°-nak és így tovább. Ezeket 2-vel osztva 30,-30, 210, -210 jön ki.


A megadott értelmezési tartományon látjuk hogy 30° és -30°° a megoldás.

2017. jan. 15. 19:27
 2/5 anonim ***** válasza:
És akkor még a 300°, -300°kimaradt. Szóval a 150° és -150° is megoldás.
2017. jan. 15. 19:29
 3/5 anonim ***** válasza:

1. x1=Pi/6 + k*2Pi, ahol k egész.

x2=-Pi/6 + k*2Pi, ahol k egész.

x3=5*Pi/6 + k*2Pi, ahol k egész.

x4=-5*Pi/6 + k*2Pi, ahol k egész.


2. x=7

2017. jan. 15. 19:29
 4/5 anonim ***** válasza:

Helyesbítek, mivel [-Pi;Pi] intervallumon van így a megoldás k=0 esetén igaz:


1. x1=Pi/6

x2=-Pi/6

x3=5*Pi/6

x4=-5*Pi/6


2. x=7

2017. jan. 15. 19:45
 5/5 anonim ***** válasza:

2. Logaritmus azonosság alapján:

log2((x+1)/(x-3))=1


(x+1)/(x-3)=2


A log2 függvény monotonitása miatt:


x+1=2*(x-3)

x+1=2x-6

1=x-6

x=7

2017. jan. 15. 19:54