Màsik log2(x+1) - log2(x-3)=1
A kettes lent van. Kérlek segítsetek
2017. jan. 15. 18:59
1/5 anonim válasza:
Egyszerű megfontolás. Gondold meg ugyanis, melyik szögnek a cosinusa 0.5
Nyílván 60°-nak, -60°-nak, 420°-nak, -420°-nak és így tovább. Ezeket 2-vel osztva 30,-30, 210, -210 jön ki.
A megadott értelmezési tartományon látjuk hogy 30° és -30°° a megoldás.
2/5 anonim válasza:
És akkor még a 300°, -300°kimaradt. Szóval a 150° és -150° is megoldás.
3/5 anonim válasza:
1. x1=Pi/6 + k*2Pi, ahol k egész.
x2=-Pi/6 + k*2Pi, ahol k egész.
x3=5*Pi/6 + k*2Pi, ahol k egész.
x4=-5*Pi/6 + k*2Pi, ahol k egész.
2. x=7
4/5 anonim válasza:
Helyesbítek, mivel [-Pi;Pi] intervallumon van így a megoldás k=0 esetén igaz:
1. x1=Pi/6
x2=-Pi/6
x3=5*Pi/6
x4=-5*Pi/6
2. x=7
5/5 anonim válasza:
2. Logaritmus azonosság alapján:
log2((x+1)/(x-3))=1
(x+1)/(x-3)=2
A log2 függvény monotonitása miatt:
x+1=2*(x-3)
x+1=2x-6
1=x-6
x=7