X-7/x^2-49 egyenlő 0. az lesz a megoldás, hogy 1=0 vagyis nincs megoldás?


2016. dec. 17. 13:49
 1/1 anonim ***** válasza:

(x-7)/(x^2-49) = (x-7)/{(x-7)*(x+7)} = 1/(x+7) ez sosem lesz egyenlő nullával ezért nincs megoldása az

(x-7)/(x^2-49) = 0 egyenletnek.

Itt a kikötés az hogy a nevező nem egyenlő nullával, azaz x^2-49 nem egyenlő nullával vagyis x nem egyenlő +-7.

2016. dec. 17. 14:12