2016. dec. 17. 13:49
1/1 anonim válasza:
(x-7)/(x^2-49) = (x-7)/{(x-7)*(x+7)} = 1/(x+7) ez sosem lesz egyenlő nullával ezért nincs megoldása az
(x-7)/(x^2-49) = 0 egyenletnek.
Itt a kikötés az hogy a nevező nem egyenlő nullával, azaz x^2-49 nem egyenlő nullával vagyis x nem egyenlő +-7.