Matematikai egyenlet: mennyi az x? 8 kéne, hogy kijöjjön, de hogyan?

(2^0.5)*16=(x^0.5)*x

2016. nov. 29. 11:59
 1/2 anonim ***** válasza:
66%

2^0.5 * 16 = (x^0.5)*x

2^0.5 * 2^4 = x^1.5

2^4.5 = x^1.5

2^(3*1.5) = x^1.5

(2^3)^1.5 = x^1.5

8 = x

2016. nov. 29. 12:32
 2/2 anonim ***** válasza:
66%

Négyzetre emelés után:


2*256=x*x^2, összevonás után


512=x^3, erre


8=x adódik.

2016. nov. 29. 12:34