(2^0.5)*16=(x^0.5)*x2016. nov. 29. 11:59
1/2 anonim válasza:
2^0.5 * 16 = (x^0.5)*x
2^0.5 * 2^4 = x^1.5
2^4.5 = x^1.5
2^(3*1.5) = x^1.5
(2^3)^1.5 = x^1.5
8 = x
2/2 anonim válasza:
Négyzetre emelés után:
2*256=x*x^2, összevonás után
512=x^3, erre
8=x adódik.