Valaki le tudná vezetni ezt a matematikai egyenletet?

0,72=0,2^2 * 0,1 / (x-0,2)^2

2016. ápr. 18. 17:07
 1/1 anonim ***** válasza:
Beszorzod (x-0.2)^2-el, elosztod 0.72 vel. Ekkor az egynelet ilyen alakban lesz: (x-0.2)^2=c. Gyököt vonsz, ekkor 2 egyenlet lesz belőle: x-0.2=sqrt(c) és x-0.2=-sqrt(c), ezeket remélem meg tudod már oldani. Sqrt a négyzetgyök.
2016. ápr. 18. 20:46