2017. jan. 20. 16:46
11/21 A kérdező kommentje:
Az nem a levezetés
Az már az ellenőrzés amit írtál
Nem tudod mi a levezetés?
2017. jan. 20. 17:15
12/21 anonim válasza:
Harmadszorra:
A számban a számjegyek összege csak a benne levő számjegyektől függ, vagyis ha megcseréled őket, ugyanannyi lesz a számjegyek összege. Vagyis a számjegy-felcserélés után is 10 lesz a számjegek összege.
Ezt az összeget megszorozzuk 2-vel, vagyis 10*2=20 jön ki.
Ez a 20 pedig 1-gyel nagyobb mint a keresett szám ,mert ugye ez a feladat.
Vagyis a keresett szám 20-1=19 lesz, ahol éppen 10 a számjegyek összege.
13/21 A kérdező kommentje:
(x+y)*2=10*x+y+1
2017. jan. 20. 17:21
15/21 A kérdező kommentje:
Levezetés eleje
2017. jan. 20. 17:24
16/21 anonim válasza:
Én leírtam elejétől a végéig a levezetést.
Azzal mi bajod van?
17/21 A kérdező kommentje:
Semmi.
Csak az nem matematika levezetés. Hanem paraszti ésszel
2017. jan. 20. 17:28
18/21 anonim válasza:
Miért ne lenne matematikai?
Bőven matematikai.
Ja és nagyon szívesen.
19/21 A kérdező kommentje:
Ülj le 2-est megadom
2017. jan. 20. 17:34
20/21 anonim válasza:
Na majd ha kigondoltad a nagy matematikai megoldásodat, írd majd le, kíváncsi vagyok rá.