Gondoltam egy kétjegyű számra, számjegyeinek összege 10. Ha a számjegyeket felcserélem és az összeget megszorzom 2-vel, akkor 1-gyel nagyonn számot kapok, mint az eredeti szám. Mi a megoldás?


2017. jan. 20. 16:46
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Az nem a levezetés

Az már az ellenőrzés amit írtál

Nem tudod mi a levezetés?

2017. jan. 20. 17:15
 12/21 anonim ***** válasza:

Harmadszorra:


A számban a számjegyek összege csak a benne levő számjegyektől függ, vagyis ha megcseréled őket, ugyanannyi lesz a számjegyek összege. Vagyis a számjegy-felcserélés után is 10 lesz a számjegek összege.


Ezt az összeget megszorozzuk 2-vel, vagyis 10*2=20 jön ki.

Ez a 20 pedig 1-gyel nagyobb mint a keresett szám ,mert ugye ez a feladat.

Vagyis a keresett szám 20-1=19 lesz, ahol éppen 10 a számjegyek összege.

2017. jan. 20. 17:16
 13/21 A kérdező kommentje:
(x+y)*2=10*x+y+1
2017. jan. 20. 17:21
 14/21 anonim ***** válasza:
??? Ez micsoda?
2017. jan. 20. 17:22
 15/21 A kérdező kommentje:
Levezetés eleje
2017. jan. 20. 17:24
 16/21 anonim ***** válasza:

Én leírtam elejétől a végéig a levezetést.


Azzal mi bajod van?

2017. jan. 20. 17:24
 17/21 A kérdező kommentje:

Semmi.

Csak az nem matematika levezetés. Hanem paraszti ésszel

2017. jan. 20. 17:28
 18/21 anonim ***** válasza:

Miért ne lenne matematikai?

Bőven matematikai.


Ja és nagyon szívesen.

2017. jan. 20. 17:31
 19/21 A kérdező kommentje:
Ülj le 2-est megadom
2017. jan. 20. 17:34
 20/21 anonim ***** válasza:
Na majd ha kigondoltad a nagy matematikai megoldásodat, írd majd le, kíváncsi vagyok rá.
2017. jan. 20. 17:35
1 2 3