Tücsök77 kérdése:

Egy 2-vel kezdődő háromjegyű számban a 2-est az elejéről a szám végére tesszük. Így az eredeti háromjegyű szám háromszorosánál 17-tel kisebb számot kapunk. Mi az eredeti szám?

2017. jún. 11. 18:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
283 → 832
2017. jún. 11. 18:54
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha, esteleg a kiszámolására is szükséged van:

((200 + x) * 3) - 17 = x * 10 + 22

600 + 3*x -17 = 10*x + 2

583 + 3*x = 10*x + 2

3*x = 10*x - 581

-7*x = -581

7*x = 581

x = 83

2017. jún. 11. 19:30