2017. jún. 11. 18:33
2/2 anonim válasza:
Ha, esteleg a kiszámolására is szükséged van:
((200 + x) * 3) - 17 = x * 10 + 22
600 + 3*x -17 = 10*x + 2
583 + 3*x = 10*x + 2
3*x = 10*x - 581
-7*x = -581
7*x = 581
x = 83