Fizika egyenlet hogyan oldjam meg?


p= 0.1 mpa

T= 25 C-> 298 K

n= 1mol

V= 2.44 l -> 2.44 dm3

-----------

R=?


Az egyetemes gázállandót kéne kiszámolni lépésenként addig eljutottam,hogy az átváltásokat megcsináltam és felírtam a képletet de elakadtam.


R= p*V/n*T=

0.1Mpa*2.44dm3/1mol*298K= és itt akadtam meg


A segítséget előre is köszönöm!

A seg



2018. márc. 11. 14:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha a feladatban minden mértékegységet átváltasz SI-be, akkor az egyenlet felírásánál már célszerűbb elkerülni, mert csak bekavarnak.

A nyomást (p) is javaslom átváltani SI-be (Pa), így az R mértékegysége is a "szokásos" lesz, így normális eredményt fogsz kikapni, ha az általad leírt egyenletet beütöd a számológépbe.

2018. márc. 11. 15:24
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm akkor,ha 0.1Mpa átváltom az 10 az 5.-en Pascal lesz vagyis 100000

R=P*V/n*T=100000 Pa*2.44 dm3/1mol*298K

=244000/298=818.79 J/mol*K->akkor ez az egyenlet megoldása?

2018. márc. 11. 17:44
 3/4 tatyesz ***** válasza:
a dm3 nem SI. m3 kell.
2018. márc. 12. 09:57
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2018. márc. 12. 19:10