Szövegértésből valaki profi?


Szegeden a Belvárosi hidat a hídpillér három részre osztja: a két pillér közötti rész a híd harmadánál 20 m-rel kevesebb.


A jobb oldali pillértől a partig terjedő rész pedig a híd negyedénél 5 m-rel rövidebb. A leghosszabb a bal oldali pillértől

a bal partig tartó rész, amely a híd felénél 30 m-rel kevesebb. Mennyi idő alatt ér át a hídon egy 18 m hosszú kamion, ha 30 km/h sebességű. (A híd 660 m hosszú)



2018. febr. 28. 20:34
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én elég profi vagyok szövegértésből, de ez matematika.
2018. febr. 28. 20:45
 2/2 sharkxxx ***** válasza:
100%

A hidat a hídpillér három részre osztja.

x = a + b + c


A két pillér közötti rész a híd harmadánál 20 m-rel kevesebb.

a = x/3 - 20



A jobb oldali pillértől a partig terjedő rész pedig a híd negyedénél 5 m-rel rövidebb.

b = x/4 - 5


A leghosszabb a bal oldali pillértől a bal partig tartó rész, amely a híd felénél 30 m-rel kevesebb.

c = x/2 - 30


Milyen hosszú a híd?

x = a + b + c

x = x/3 - 20 + x/4 - 5 + x/2 - 30

x = x/3 + x/4 + x/2 - 55

55 = x/3 + x/4 + x/2 - x

55 = 4x/12 + 3x/12 + 6x/12 - 12x/12

55 = (4x + 3x + 6x - 12x)/12

55 = x/12

x/12 = 55

x = 55*12

x = 660


Mennyi idő alatt ér át a hídon egy 18 m hosszú kamion, ha 30 km/h sebességű.

s = 660 m + 18 m = 678 m = 0,678 km

v = 30 km/h

t = ? h

------

t = s/v

t = 0,678/30

t = 0,0226 h

t = 81,36 s


A kamion 81,36 s idő alatt ér át a hídon.

2018. márc. 1. 15:33