X²+y²=5

x-y=-1


Egyszerűen nem értem odáug megvan hogy kifejezem x-et és visszahelyettesítem igy elvileg egy azonosságott kapok amit áteendezve egy másodfokú egyenlet jön ki de egyszerűen marhaság jön ki. Hogy kell megoldani mert nem tudom.


2018. márc. 9. 14:50
 1/3 Pelenkásfiú ***** válasza:

x = -1 + y


(-1 + y)^2 + y^2 = 5

2y^2 - 2y + 1 = 5


Két megoldás:

y_1 = -1

y_2 = 2


x = -1 + y

x_1 = -2

x_2 = 1

2018. márc. 9. 15:04
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged már két napja ülök rajta de egyszerűen nem értettem de mostmár értem és én is igy kezdtem el de utána homály volt. De köszi
2018. márc. 9. 15:23
 3/3 A kérdező kommentje:
Nekem is kijött alig hiszem el. Nagyon köszönöm a segítséged és ezek szerint jó uton indultam el. :)
2018. márc. 9. 15:35