X²+y²=5
x-y=-1
Egyszerűen nem értem odáug megvan hogy kifejezem x-et és visszahelyettesítem igy elvileg egy azonosságott kapok amit áteendezve egy másodfokú egyenlet jön ki de egyszerűen marhaság jön ki. Hogy kell megoldani mert nem tudom.
2018. márc. 9. 14:50
1/3 Pelenkásfiú válasza:
x = -1 + y
(-1 + y)^2 + y^2 = 5
2y^2 - 2y + 1 = 5
Két megoldás:
y_1 = -1
y_2 = 2
x = -1 + y
x_1 = -2
x_2 = 1
2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged már két napja ülök rajta de egyszerűen nem értettem de mostmár értem és én is igy kezdtem el de utána homály volt. De köszi
2018. márc. 9. 15:23
3/3 A kérdező kommentje:
Nekem is kijött alig hiszem el. Nagyon köszönöm a segítséged és ezek szerint jó uton indultam el. :)
2018. márc. 9. 15:35