K = x^2/ (c-x), K = (x-y) (x+c-y) / (c-x+y) és K = z (c+z) / (c-z) egyenletekből akarom bizonyítani, hogy x-y=z. Hogyan csináljam (10. -es vagyok)?

Vagy ha nem tudjátok elmagyarázni, az is elég, ha megoldjátok. Köszi.

2017. nov. 2. 12:55
 1/4 anonim ***** válasza:
69%
Elég az utolsó két egyenlet hozzá. A 3. egyenletbe helyettesítsd be a z helyére hogy x-y, ugyanazt fogod kapni mint a 2. egyenlet. És mivel mind a két egyenlet ugyanazzal egyenlő (K-val), ezért ez csak úgy lehet igaz ha az eredeti feltevésünk (tehát hogy z=x-y) az igaz volt.
2017. nov. 2. 13:07
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Viszont ha az 1. egyenletbe helyettesítem be x helyére, hogy z+y, akkor az jön ki, hogy K = (z+y)^2/(c-z-y), ami nem egyezik meg a 3. egyenlettel, nem esnek ki belőle az y-ok. Én amúgy úgy próbálkoztam először, hogy az 2. és a 3. egyenlet jobboldalán szereplő kifejezéseket egyenlővé tettem egymással, és azt vártam, hogy majd kijön, hogy x-y=z, de egy pont után már nem tudtam tovább alakítani az egyenletet.
2017. nov. 2. 19:24
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy két egyenlet formailag nem tűnik egyenlőnek, attól még lehet hogy azok. Az első egyenletbe is beírhatod a z helyett hogy x-y, csak akkor nem egyértelmű hogy egyenlő dolgokat kapsz mert ránézésre nem tűnnek azonosnak, pedig azok. Ha meg egyenlővé teszed őket, azzal csak feleslegesen megbonyolítod. Nagyon nehéz lenne matematikailag kihozni abból hogy z miért egyenlő x-y-nal, az a legegyszerűbb amit fentebb írtam.


UI.: nem igazán értem néha az itteni embereket, minek kellett lepontozni egy jó választ. Ha valaki nem ért egyet, mondja a szemembe és fejtse ki, még az is lehet hogy igaza van és én ezt készséggel elismerem ha alátámasztja, de ne névtelenül a hátam mögött húzza le a válaszomat, állatira idegesít mikor középsulis tizenévesek próbálnak kioktatni a szakmámból. (Elnézést a kérdezőtől, nem neki szólt)

2017. nov. 2. 19:55
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, értem már. Meg gondolom, az azonosság nem feltétlenül olyan formában jönne ki, hogy x-y=z, hanem mondjuk z=z vagy ilyesmi.


(Amúgy nem biztos, hogy lehúzták a válaszodat, sokszor rosszul működik az oldal, pl. egyszer valakinek a hozzászólását betetszikeltem, és leszázalékolta neki, meg a privát üzenetek gyakran többhetes késéssel vagy egyáltalán nem érkeznek meg a címzetthez.)

2017. nov. 3. 11:49